Kryminalne seriale dokumentalne to mój ulubiony rodzaj dokumentów. Szokują i przerażają bardziej niż niejeden thriller czy horror, pewnie ze względu na swoją autentyczność. Dzisiaj przedstawię Wam pięć wartych uwagi, które znajdziecie na Netflixie.
The Confession Killer
Amerykanin Henry Lee Lucas zyskał sławę, gdy przyznał się do setek niewyjaśnionych zbrodni. Ten serial dokumentalny analizuje, ile prawdy było w jego słowach. Serial dzieli się na materiały archiwalne, a także na aktualne wypowiedzi osób związanych z tą sprawą. Mimo braku konkretnych dowodów, śledczy łączyli Henrego z każdą z tych spraw, ponieważ był w stanie przekonująco i ze szczegółami opisać w jaki sposób dokonał tych morderstw. Czy popełnił te wszystkie setki morderstw? Tak naprawdę nie możemy być pewni aż do ostatniego odcinka. Serial wciąga, jest bardzo dynamiczny. Jeden z lepszych jaki widziałam.
The Confession Killer na Netflixie.
The Keepers
Sprawa morderstwa siostry Catherine Cesnik i możliwego związku tej zbrodni z księdzem oskarżonym o molestowanie. Siostra zaginęła 7 listopada 1969 roku w Baltimore, była nauczycielką w archidiecezjalnym liceum Keough. Jej ciało odnaleziono dwa miesiące później, w opuszczonej części miasta. Mordercy nigdy nie odnaleziono. Prawie pięćdziesiąt lat później, dwie byłe uczennice siostry Cesnik podejmują własne śledztwo,.W ten sposób zaczyna się lawina przerażających odkryć o przeszłości Baltimore, o której nikt nie chce mówić głośno.
Zaginięcie Madeleine McCann
Serial dotyczący zaginięcia trzyletniej Madeleine McCann – dziewczynki, która zniknęła z nadmorskiego kurortu Praia de Luz w Portugalii, gdzie spędzała wakacje ze swoimi rodzicami. To najgłośniejszy przypadek zaginięcia dziecka w historii Wielkiej Brytanii, z władzami portugalskimi i różnymi niewyjaśnionymi zdarzeniami w tle. Do tej pory sprawca, ani dziewczynka nie zostali odnalezieni. W pewnym momencie oskarżenie pada w stronę rodziców, ale czy słusznie?
Zaginięcie Madeleine McCann na Netflixie.
Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego
Jeśli oglądaliście film “Podły, okrutny, zły”, lub zamierzacie go obejrzeć, ten dokument będzie idealnym uzupełnieniem. “Rozmowy z mordercą” zostały stworzone przez tego samego reżysera – Joe Berlingera, który w miniserialu prezentuje rozmowy z celi śmierci. Ted Bundy, czyli amerykański seryjny morderca, który zabijał w latach 70. na terenie USA. Niezwykle inteligentny, przystojny, z wielką osobowością. Po takich serialach dokumentalnych z gatunku kryminalnych łapie mnie głęboka refleksja na temat tego, że prawdopodobnie na co dzień nie bylibyśmy w stanie rozpoznać osoby ze skłonnościami do zabijania.
Rozmowy z mordercą na Netflixie.
Król tygrysów
I na koniec najpopularniejszy serial dokumentalny ostatniego miesiąca. Skończyłam go 2 dni temu, początkowo mi się nie podobał, ale koniec końców ocena na plus. Walka w serialu toczy się pomiędzy Joe Exotic a Carole Baskin, z wielkimi kotami, piosenkami country i narkotykami w tle. Joe Exotic to szef zoo w Oklahomie, a także barwny poligamista z giwerą i piosenkarz country. Natomiast, Carole Baskin to walcząca o prawa zwierząt właścicielka schroniska dla wielkich kotów. Narastający konflikt między tą dwójką doprowadza do aresztowania Joego w związku z zabójstwem na zlecenie i ujawnia skomplikowaną historię, pokazaną w serialu. Dodatkowo, ostatnio wleciał nowy odcinek, w którym Joel McHale rozmawia z bohaterami po wyemitowaniu serialu na Netflixie.
0 Komentarze